Būna dienų, kai iš lovos geriau nesikelti. Nepaisant problemų, vėlavimų ir kietų pusių, neišlipkite! Tai buvo tik viena iš tų dienų, bet iki tol nepasiekiau išmintingesnio filosofinio taško, kad galėčiau vadovautis savo instinktais.
Tai prasidėjo, kai nualpau duše. Ji tiesiog apalpo, o tada pabudo ant slidžių grindų, gausiai apipiltų šiltu vandeniu. O alpti man visiškai neįprasta. Taip, niekada anksčiau nebuvau jame buvęs, bet greitai supratau, kad tai ne kas kita, kaip tikras alpimas. Kai atmerki akis ir nesupranti, kas vyksta. Dabar, jei mano įpročiai apimtų miegą ten, kur šilta ir drėgna, gali būti pasiūlytas kitas paaiškinimas. Bet tai buvo sąmonės netekimas, kuris truko gal tik kelias sekundes. Net sapnavau sapną: prieš akis blykstelėjo niūrus paveikslas, kurio negalėjau detaliai prisiminti. Taigi kas aš toks? Atsistojusi ir nepajutusi jokių galvos svaigimo požymių, ji negrįžo į saugią lovą, o nuskubėjo į institutą. Taip, man toli iki filosofinės išminties.
Aš vis dar atsilieku nuo pirmosios poros. Ir visa diena pasirodė kiek chaotiška. Jei praleisčiau lovoje, tai nebūtų didelių problemų. Nors mažai tikėtina, kad mano lova galėtų garantuoti laisvę nuo tolesnių rūpesčių.
Važiuodamas tramvajumi namo vėl nualpau. Nors šį kartą ji galėjo užsnūsti. Tačiau vaizdas, kurį mačiau ryte, dabar buvo aiškiai prisimintas. Net smulkmenas buvo galima įžiūrėti: kažkoks tamsus, labai niūrus ir tvankus kambarys, apšviestas arba bloga lempa, ar net koks nors fakelas. Ir balsai:
"…gal ji ragana?»
– Kodėl taip manai? Ji ne raudonplaukė! – nemalonus kikenimas.
Man tik minutei pavyko užfiksuoti jo veidą – jaunas vaikinas, dar tik paauglys. Manau, kad net mačiau paauglišką spuogą ant smakro ir juodos apykaklės… Ir tada pabudau. Arba pabudo. Suvirpėjau nuo nemalonių pojūčių. Grįžusi namo pasidaviau likimo valiai – nuėjau miegoti. Šios pusės alpimas gali atsirasti dėl peršalimo ar pervargimo. Nors neįsivaizdavau, kas yra pervargimas, grynai teoriškai tai kažkada man turėjo nutikti. Gerai, kad po pamokų nenuėjau į biblioteką, fakulteto vadovui nedaviau būsimo parado dalyvių sąrašo ir šokių repeticiją praleidau. Beje, aš pavargau! Nors tokiu pasiteisinimu niekas nepatikės… jis visiškai netelpa į mano gyvenimo būdą. Tačiau net ir aš jau supratau, kad viskas gali laukti iki rytojaus.
Ji apsivertė ant kito šono ir vėl stipriai apsivyniojo, bet judesys sukėlė dar vieną mintį, kuri privertė ją aimanuoti. Pirmasis dar laukia! Jis jau tris dienas skambina ir klausia, kada jam padovanosiu televizorių. Pragyvenome su juo dvi savaites, bet turto dalybos buvo kaip po auksinių vestuvių. Vakar jam sakiau, kad jo gražios kojytės nenukris, jei jų šeimininkas sutiks atvažiuoti ir savo gražiomis mažomis rankytėmis atimti prieštaringai vertinamą televizorių. Beje, man nereikia televizoriaus, kurį pirkome kartu! Beje, net neturiu laiko žiūrėti! Bet aš nenorėjau jo tempti per miestą, kad įrodyčiau esmę. Kostja kažką sumurmėjo jam būdingu būdu, bet tada sutiko ateiti šiandien po valandos.
Ji atmerkė vieną akį ir pažvelgė į laikrodį. Pagal niekšybės dėsnį, kai tik užmigsiu, atsiras didelis buitinės televizijos gerbėjas Konstantinas ir mane pažadins.
Bet jie man nedavė pasirinkimo: atrodė, kad mane sugėrė miegas arba kitas alpimas. Sąmoningai kabiniausi į realybės pakraščius, bet nieko negalėjau padaryti – žinojau, kad vos užmerkus akis, nuopuolis taps neišvengiamas. Ir jie užsidarė, nepaisant didžiulės valios jėgos, kurios turėjau perteklius. Kaip maniau anksčiau.
Ir jie atsidarė į beveik pažįstamą kambarį. Spuogelio smakras, o vėliau į mane žvelgiančios paauglės akys buvo įtikinamas sapno pasikartojimo įrodymas.
«Pavyko…» – neaiškiai sumurmėjo jis ir kažko gailiai paklausė: «Ar pavyko?
Skirtingas smakras ir skirtingos akys. Jie išsiplėtė, kai sutiko mano žvilgsnį.
– Pavyko, Izink! Įvyko!
Kad ir kaip galėčiau, negalėjau pasidalinti jų jauduliu. Atsirado kitas veidas – trečias paauglys ėmė staugti kažkokią linksmą giesmę. Antrasis, labiausiai pasitikintis, porą kartų sumirksėjo – matyt, norėdamas sustiprinti vizualinį rezultatą – ir tada iškilmingai pasakė:
– Sveikinu, Taiška! Mirei šį rytą, bet mūsų įsikišimo dėka vėl atgijai!
– Ką?! – Aš nesupratau. Na, kas mane suprastų?
– Sveikinu, Taiška! – kvailai pakartojo vaikinas. – Tau buvo suteikta galimybė, dėl kurios niurzgės kiekvienas mirtingasis!
– Ką?
Vėl matomas aknės smakras:
– Nemanau, kad ji mūsų atpažįsta, Ridi… Ar grįžusi neprarado nei atminties, nei proto?
Ridis suraukė antakius, pasilenkė, nemaloniai alsuodamas ir mostelėjo pirštais man prieš nosį:
– Labas! Ar atpažįstate mus? Koks mano vardas?
«Riddi», – atsakiau taip, lyg staiga būčiau atsidūręs apskaitos egzamine, kur bet koks užuominas gali atsidurti tarp praeivių. Tačiau prieš pradedant egzaminuotojui ir jo padėjėjams iš džiaugsmo ploti rankomis, ji pridūrė: «Dabar, Ridi, nuvesk mane atgal, iš kur mane paėmėte!
Visi trys žiūrėjo į mane.
– Kur turėčiau grąžinti? Už mirties ribų? – Išpūstas Izinksas tiesiog negalėjo suprasti.
Mano alpantis košmaras aiškiai įgavo komišką posūkį. Tačiau aš galiu susitvarkyti su iniciatyva: