2401. Коли Сем повернувся додому, ми вже чверть години дивилися ту телепрограму. – When Sam returned home, we had been watching that TV programme for a quarter of an hour already.
Це речення ілюструє правило узгодження часів і належить до другої групи.
Правило узгодження часів. Друга група. Якщо в головній частині речення присудок є дієсловом у минулому часі, то в підрядному реченні не може використовуватися теперішній або майбутній час, а використовується одна з форм минулого часу або форма Future in the Past (майбутнє в минулому), що підходять за змістом.
В головній частині речення – дієслово в стверджувальній формі простого минулого часу – returned. В підрядному реченні – дієслово в стверджувальній формі в часі Past Perfect Continuous Tense – had been watching.
Past Perfect Continuous Tense – минулий досконалий продовжений час описує дію, яка почалася в минулому, тривала якийсь період і закінчилася саме до моменту мови про неї або все ще тривала при настанні іншої дії в минулому.
З цим часом часто використовуються такі обставини часу: for – протягом (далi слідує кількість часу, наприклад, all morning, five years), before – перед тим, як, since – з тих пір, як (після since ставиться конкретний час, дата або день тижня), how long – як довго (використовується у питальних реченнях), until/till – поки, доки, all morning, all day, all night long – весь ранок, весь день, всю ніч, by – до певного моменту (у минулому).
Стверджувальна форма в Past Perfect Continuous Tense:
Пiдмет + had + been + основне дієслово із закінченням -ing + …
Заперечна форма в Past Perfect Continuous Tense:
Пiдмет + had not = hadn't + been + основне дієслово із закінченням -ing + …
Питальна форма в Past Perfect Continuous Tense:
(Питальне слово) + had + підмет + been + основне дієслово із закінченням -ing + …
Return home – це стійкий вислiв. Перекладається як повертатися додому і використовується без прийменника і без артикля.
У фразах – дивитися телевізор, дивитися відео, дивитися фільми – використовується дієслово watch – watch TV, watch video, watch movies.
Повторимо ще раз.
When Sam returned home, we had been watching that TV programme for a quarter of an hour already.
2402. Вам не потрібно їхати 8 годинним вечірнім поїздом до Лондона. Підійде і пізніший поїзд. – You need not take the 8 p.m. train to London. A later train will do as well.
Перше речення – це приклад заперечного речення з недостатнім дієсловом need, у значенні відсутності необхідності вчинення дії.
Пiдмет + need not + основне дієслово без частки to + …
Друге речення – це стверджувальне речення в простому майбутньому часі.
Пiдмет + will + основне дієслово + …
Повторимо ще раз.
You need not take the 8 p.m. train to London. A later train will do as well.
2403. Вони вирішили, що вона повинна залишати їм повідомлення кожні десять днів. – They decided that she was to leave them a message every tenth day.
Це речення ілюструє правило узгодження часів і належить до другої групи.
Правило узгодження часів. Друга група. Якщо в головній частині речення присудок є дієсловом у минулому часі, то в підрядному реченні не може використовуватися теперішній або майбутній час, а використовується одна з форм минулого часу або форма Future in the Past (майбутнє в минулому), що підходять за змістом.
В головній частині речення – дієслово в стверджувальній формі простого минулого часу – decided. В підрядному реченні – модальне дієслово to be to в стверджувальній формі простого минулого часу – was to.
Модальне дієслово to be to в стверджувальному реченні в простому минулому часі використовується, для позначення дії, яка має здійснитися відповідно до плану, угоди, розкладу або домовленістю.
Пiдмет + was/were + to + основне дієслово + …
Повторимо ще раз.
They decided that she was to leave them a message every tenth day.
2404. Хто конкурує із нами? (Дія відбувається в момент промови.) – Who is competing with us?
Це питальне речення в Present Continuous Tense з питальним словом who.
Питальне слово who поглинає пiдмет і структура речення виглядає так
Who + to be (am/is/are) + основне дієслово із закінченням -ing + …
Present Continuous Tense – теперішнiй продовжений час описує дію, яка відбувається або перебуває в розвитку в даний момент часу.
З цим часом часто використовуються такі обставини часу: now – зараз, at (the) present (moment) – в даний момент, at this moment – в даний момент та інші, а також поєднання прикметників порівняння: more and more – все більше і більше, better and better – все краще і краще, higher and higher – все вище і вище, bigger and bigger – все більше і більше та інші.
Стверджувальна форма в Present Continuous Tense:
Пiдмет + to be (am/is/are) + основне дієслово із закінченням -ing + …
Заперечна форма в Present Continuous Tense:
Пiдмет + to be (am/is/are) + not + основне дієслово із закінченням -ing + …
Питальна форма в Present Continuous Tense:
(Питальне слово) + to be (am/is/are) + підмет + основне дієслово із закінченням -ing + …